Na téhle stránce najdete všechno, co Aston stačil shromáždit a napsat o svých knížkách. Kompletní seznam je ZDE. Postupně shromažďuje recenze o svých knížkách a taky se nad nimi sám zamýšlí. Ono je to poučné, přijít na to, proč se něco nepovedlo a co by se dalo napsat líp, kdyby se tenkrát vědělo, jak na to. Každopádně je to hodně smůla, že tu na Astonově stránce jste, ale ještě je čas odejít.

 


Osobní stránka
Ondřeje Neffa

mail:
ondrej zavináč neff.cz

Tušení podrazu
 
Dnes jsem dopsal román Tušení podrazu. Je to výsledek zápasu, který trval od roku 2005. Až kniha vyjde (mělo by to být květen 2007), povykládám o genezi té knihy a navíc, napadlo mi psát si autorský deník, takže jsem tam zachytil různé fáze vymýšlení děje: pro někoho by to mohlo být zajímavé.

Je to sci-fi, hodně vybočující ze všeho, co jsem napsal. Odehrává se v blízké budoucnosti, v březnu/dubnu2007. Vycházím z představy, že všichni máme mobilní telefon. Opravdu tušíme, co nám telefon dělá s mozkem, když ho držíme u ucha? Není v něm "něco", co odposlouchává naše myšlenky anebo dokonce určuje naše činy?

Podle názvu je patrné, že kniha má něco společného s Ludvíkem Součkem. Ano, je to tak trochu zase detektivka, v níž můj hrdina David Kacer pátrá po ukradeném rukopisu Součkovy třetího dílu trilogie o záhadách (Tušení stínu, Tušení souvislostí vyšly, Tušení světla někdo ukradl po Součkově smrti v roce 1978). Rok 1978, čím je podstatný? Je to prosté, milý Watsone, v té době byly zveřejněny první výsledky experimentů s mobilním telefonem.

Pro nakladatelství Albatros, které román vydá, jsem napsal tuto anotaci:

Ondřej Neff: Tušení podrazu
Kdo ukradl před třiceti lety rukopis knihy Ludvíka Součka Tušení světla? V roce 2007 se pokusí záhadu rozluštit mladý student David Kacer. Už první mrtvola na kterou narazí, mu napoví, že nenastoupil snadnou cestu. Ale ani on netuší, že odkryje souvislosti celosvětového dosahu a že se zaplete do zápasu, ve kterém jde o vše. Ve své sci-fi detektivce autor odkrývá pozadí vývoje technologií s dopadem tak strašným, že v souvislosti s nimi blednou všechny hrůzy, jimiž dosud lidstvo prošlo. A vše závisí na odhodlání a rozhodnosti člověka, který jako jediný má šanci zrůdné plány mocných tohoto světa překazit.

No a tady vlevo je prozatímní verze obálky, plně spkojený není nikdo, ani její autor Martin Zhouf, ani nakladatel, ani já. Na nové verzi se pracuje, včas předvedu.

9.2.2007

Recenze Tušení podrazu:
Ivo Fencl - Portál české literatury, prosinec 2006, kdyby nebyl dostupný, tak zde v archivu.
Antonín Kočka v Pevnosti 2007/6
Vlado Ríša v Ikarii 2007/6
Marek Velebný v Plži a Listech Asonklubu, 12/2007
Marek Velebný v Mädokýši, 12/2007
Petr Šimčík in Nárazník 30.12.2007, kdyby nebyl dostupný, tak zde v archivu.

Marek Velebný v Mädokýši, 12/2007
Boris Hokr in Knihožrout 13.7.2010