Na téhle stránce najdete všechno, co Aston stačil shromáždit a napsat o svých knížkách. Kompletní seznam je ZDE. Postupně shromažďuje recenze o svých knížkách a taky se nad nimi sám zamýšlí. Ono je to poučné, přijít na to, proč se něco nepovedlo a co by se dalo napsat líp, kdyby se tenkrát vědělo, jak na to. Každopádně je to hodně smůla, že tu na Astonově stránce jste, ale ještě je čas odejít.

 


Osobní stránka
Ondřeje Neffa

mail:
ondrej zavináč neff.cz

Jak vznikal Jak blufovat o sci-fi

uhle knížku jsem napsal rychle a s chutí. V Angllii vznikla série brožurek "Jak blufovat o...". Myslím, že správný český překlad by měl být "Jak machrovat o...", ale to blufování se ujalo a Vlasta Talaš vydal dlouhou sérii - například bluifování o filosofii a o víně se super. Moc se nepovedla fotografie, kvůli odborně nekorigovanému překladu.

Blufovací knížky mají svoji strukturu a já ji musel ctít, byl tam tedy slovníček důležitých pojmů, tom 20 knih, které musíte číst atd. Jsem docela pyšný na příběh "černý pasažér v tramvaji", jak je zpracován ve stylu space opery, Nové vlny, fantasy a kyberpunku.
Samozřejmě že mému srdci je nejbližší "space opera".


Recenze Jak blufovat o sci fi:
Martin Macášek Interkom 9/1999, kdyby nebyl dostupný, tak zde v archivu.